Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy
spacer doliną starej Koprzywianki operacja KOPRZYWIANKA Koprzywnickie Bziuki - wpis na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Dożynki Gminne Rowerowa Koprzywnica Grupa Historyczno-Ekspolracyjna Wisła Spacer trasami nordicowymi. Zespół Ludowy Powiślanie Zespół Pieśni i Tańca Mali Powiślanie Bziuki Bziuki Operacja Koprzywianka #3 Operacja Koprzywianka #3 Stroiki świąteczne Ferie dla najmłodszych Spektakl mikołajkowy świąteczne animacje Eliminacje gminne - Młodzież Zapobiega Pożarom

GRUPA EKSPLORACYJNO-HISTORYCZNA WISŁA

Grupa Eksploracyjno- Historycznej „Wisła”

 

Grupa Eksploracyjno- Historycznej „Wisła” działa przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Zrzesza mieszkańców powiatu sandomierskiego i tarnobrzeskiego. Aktywność grupowiczów sprawia, że członków stowarzyszenia systematycznie przybywa. Członkowie i sympatycy Grupy Eksploracyjno Historycznej „Wisła” w Koprzywnicy spotykają się w każdą środę o godzinie 17 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Spotkania mają charakter otwarty i każdy, nowy sympatyk jest mile widziany.

 Galeria Historii Regionu znajdująca się w ośrodku kultury, otwarta została w maju 2021r. W galerii podziwiać można eksponaty takie jak: militaria sprzed 1945r., hełmy, monety, zegary, medaliki, odznaczenia czy tzw., szatkę okopową. Wystawy w Galerii są stałe i czasowe. Celem takich działań jest gromadzenie i zabezpieczanie materiałów archiwalnych dotyczących historii poznawanego terenu, tworzenie ekspozycji oraz wykorzystywanie ich jako materiałów edukacyjnych. Drzwi galerii są zawsze otwarte, a w swoje progi zaprasza pasjonatów małych i dużych, hobbystów, kolekcjonerów i koneserów.

Ogromnym wyzwaniem i sukcesem była reaktywacja dawnego przejścia granicznego pomiędzy zaborami na przeprawie promowej łączącej miejscowość Ciszycę z Tarnobrzegiem, na rzece Wiśle. Nieodłącznym elementem przeprawy są paszporty turystyczne, które wzbogacają historyczne walory przeprawy.