Gnieszowice - "Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło"

"Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło" to działanie złożone w konkursie "Mobilna Kultura" (koordynowane przez nasz dom kultury) przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gnieszowice Sami Swoi https://www.facebook.com/profile.php?id=100063484689778&locale=pl_PL

Inicjatywa ma na celu przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu oraz rozwijanie u nich zainteresowań regionem. Poprzez spotkanie z uczniami ze szkół z terenu gminy Koprzywnica, realizatorzy chcą zachęcić najmłodszych mieszkańców do zdobywania wiedzy o gminie Koprzywnica. Odbędzie się spotkanie z regionalistą ,który przybliży uczniom historię gminy Koprzywnica, historię "skarbu gnieszowickiego", jak również opowie o regionie.

Dla uczniów odbędą się tematyczne, związane z regionem konkursy: fotograficzny, plastyczny, gra terenowa śladami "skarbu gnieszowickiego". W Gnieszowicach odkryto "skarb" czyli XI wieczne monety, denary krzyżowe, które obecnie znajdują się w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu. Dlatego też, w ramach inicjatywy zostanie zorganizowany wyjazd do Muzeum, aby uczestnicy mogli zobaczyć "skarb" na własne oczy, zwiedzą wnętrza muzeum. Niezbędny będzie zakup materiałów dydaktycznych i pomocy do realizacji inicjatywy: plastikowe, zabawkowe monety - "replika", wiaderko z łopatką i sitkiem do akcji szukania skarbu, naklejki-zdrapki z tematycznymi zgadywankami, publikacje/foldery z informacjami o regionie, aby uczestnicy konkursu mogli wyszukać "konkretne" fragmenty podczas konkursu.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu Mobilna Kultura/ MGOKiS w Koprzywnicy. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu NCK Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Edycja 2023.

Gnieszowice - realizacja projektu

Utworzono dnia 03.10.2023, 08:33