Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy
spacer doliną starej Koprzywianki operacja KOPRZYWIANKA Koprzywnickie Bziuki - wpis na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Dożynki Gminne Rowerowa Koprzywnica Grupa Historyczno-Ekspolracyjna Wisła Spacer trasami nordicowymi. Zespół Ludowy Powiślanie Zespół Pieśni i Tańca Mali Powiślanie Bziuki Bziuki Operacja Koprzywianka #3 Operacja Koprzywianka #3 Stroiki świąteczne Ferie dla najmłodszych Spektakl mikołajkowy świąteczne animacje Eliminacje gminne - Młodzież Zapobiega Pożarom

Krzcin - "Czarowane wstążką"

Projekt pn. "Czarowane wstążką" realizuje Kgw W Krzcinie

 
"Czarowane wstążką" - pod takim tytułem została zgłoszona do konkursu oddolna inicjatywa przez panie z KGW w Krzcinie.
W ramach projektu odbyła się dwumiesięczna praca warsztatowa (sierpień, wrzesień), i kiedy dobiegnie juz końca... na wernisażu będziemy mogli podziwiać efekty tychże spotkań czyli obrazy prawdziwie (wy)Czarowane Wstążką ???????????? a także będziemy mogli spotkać się z ich autorkami ????
????????
Kilka słów o inicjatywie.
W ramach realizacji projektu zorganizowane zostały cykliczne warsztaty rękodzielnicze dotyczących haftu wstążkowego. ???? ???? Haft jest to metoda ozdabiania tkanin, polegająca na wyszywaniu na materiale (tle) wzorów za pomocą igły i wstążek.
Również w ramach inicjatywy uczestniczki wybrały się do Zalipia, wsi, w której malowane motywy kwiatowe towarzyszą w życiu codziennym. Są pomalowane domy i ich wnętrza, jest zdobiona architektura zewnętrzna - skrzynki, rowery, nawet studnia z żurawiem! ????????????????????
Na miejscu odbyły się warsztaty, których motywem przewodnim były oczywiście kwiaty... a zaczerpnięta nimi inspiracja została przeniesiona na kolejne powstające prace ????????????????
????????????
Każda praca jest inna i wyjątkowa, tak jak panie, które je wyczarowały. Każda z pań, poprzez udział w projekcie zrobiła coś tylko dla siebie ????
Dwa miesiące cyklicznych spotkań, choć już się kończą... to początek (z pewnością!) do dalszej pracy nad zdobytymi umiejętnościami.
 
Zadanie realizowane jest w ramach projektu Mobilna Kultura/MGOKiS w Koprzywnicy. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu NCK Dom Kultury+ Edycja 2023.

Krzcin - realizacja projektu

Utworzono dnia 04.08.2023, 20:13