Trasa zielona - około 4 km

Trasa zielona: długość 3,73 km; czas przejścia ok. 16 min

Oznakowana kolorem zielonym, ok. 4 - kilometrowa pętla, poprowadzona wzdłuż koprzywnickiego zalewu, skrajem lasu, duktem leśnym wiodącym wzdłuż drewnianych rzeźb usytuowanych na Sacro-turystycznym szlaku pątniczym oraz drogami gminnymi, dla której tłem są lasy i pola uprawne.

Wyjście na trasę zlokalizowane jest przy wieży widokowej nad koprzywnickim zalewem. Po wykonaniu rozgrzewki, której propozycja zamieszczona jest na tablicy trasy, kierujemy się w stronę stanicy wędkarskiej. Trasa wiedzie asfaltową alejką wzdłuż akwenu, gdzie napotkać można stanowiska wędkarzy. Piechurów z pewnością zachwyci fauna i flora miejsca, cicho szemrząca woda oraz świeża poranna bryza. Po kilku minutach dochodzimy do skraju lasu, następnie skręcamy w lewo i leśną ścieżką kierujemy się w stronę drewnianej rzeźby pielgrzyma. Dochodzimy do ul. Floriańskiej, skręcamy w lewo. Maszerujemy cały czas prosto, za jakiś czas pojawi się chodnik, którym dochodzimy do zalewu. Przechodząc przez drewnianą bramę od strony os. Cegielnia kierujemy się pod wieżę widokową, punkt, w którym rozpoczęliśmy marsz.

Trasy

Utworzono dnia 01.02.2022, 12:14