Trasa Nordic Walking - około 3 km

Koprzywnica

Trasa: 3,1km    Czas: około 40 minut

Koprzywnica – szlak wiodący ulicami Koprzywnicy oraz urokliwymi zakątkami wokół naturalnego piękna przyrody.

Trasa, którą przedstawiamy poniżej, to 3,1 kilometrowy, rekreacyjny szlak, zapraszający na spacer o każdej porze dnia.

Spacer nordic walking zaczynamy z rynku, spod koprzywnickiej instytucji kultury. Schodzimy ulicą Sandomierską, gdzie na skrzyżowaniu skręcamy w lewo na ulicę Armii Krajowej. Po przejściu około 350m., zauważymy most na rzece Koprzywiance. Zatrzymując się na chwilę, możemy podziwiać rzekę i otaczającą nas przyrodę. Przed mostem skręcamy w prawo na wał przeciwpowodziowy, którym podążamy około 700m. Idąc wałem wzdłuż rzeki, po lewej stronie na spacerowiczów czeka drewniany mostek, znajdujący się tuż nad korytem rzeki. To kolejny zakątek natury, zapraszający do zatrzymania się i podziwiania piękna przyrody. Podążając kilka kroków, skręcamy w prawo na ulicę Sandomierską. Następnie na krzyżówce skręcamy w lewo na ulicę Zarzecze, z której po przejściu około 700m. wchodzimy na ulicę Stare Zarzecze, gdzie przed nami ukaże się stare koryto rzeki Koprzywianki (do dzisiaj, ulica znajdująca się za ówcześnie przepływającą rzeką, nosi nazwę Zarzecze). Po przejściu 350m., przecinając ulicę Sandomierską, ponownie maszerujemy starym korytem rzeki. Idąc około 180m. skręcamy w lewo na ulicę Rzeczną, z której wychodzimy na koprzywnicki rynek. Tutaj kończy się nasza przygoda. I tak zostanie „odkryta”, kolejna – 3,1 kilometrowa, rekreacyjna trasa.

plansza 2023 nw

Utworzono dnia 04.10.2023, 14:11