Trasa czerwona - około 12 km

Trasa czerwona: długość 12,9 km; czas przejścia ok. 2 h 30 min

Oznakowana kolorem czerwonym, blisko 13-kilometrowa pętla, poprowadzona koprzywnickimi uliczkami, duktem leśnym wiodącym wzdłuż drewnianych rzeźb usytuowanych na Sacro-turystycznym szlaku pątniczym oraz drogami gminnymi.

Wyjście na trasę zlokalizowane jest przy wieży widokowej nad koprzywnickim zalewem. Po wykonaniu rozgrzewki, której propozycja zamieszczona jest na tablicy trasy, kierujemy się w stronę ulicy Floriańskiej. Po kilkunastu minutach dochodzimy do leśnych wrót. Tam po przejściu kilkunastu metrów piechurów wita rzeźba pielgrzyma, od której rozpoczyna się sacro-turystyczny szlak pątniczy Koprzywnica-Sulisławice.

W miejscowości Beszyce napotykamy świetlicę wiejską, gdzie w cieniu altanki w zależności od potrzeb, wykonać możemy ćwiczenia: koordynacyjne, skocznościowe, siłowe, lub oddechowe. Oczywiście wszystkie z wykorzystaniem kijów do nordic walkingu. Można tam tez po prostu odpocząć. Po przeprowadzeniu ćwiczeń, za znakami szlaku nadal maszerujemy wzdłuż drogi asfaltowej, która prowadzi na most w Niedźwicach, gdzie wysiłek zrekompensuje nam widok przepływającej i urokliwie meandrującej Koprzywianki.

Wracamy na trasę i dalej za znakami szlaku, drogą asfaltową maszerujemy w Kierunku Trzykós a później przez Gnieszowice. Ta tej drodze należy uważać, może być wzmożony ruch samochodowy. Dochodzimy do ul. Krakowskiej, skręcamy w prawo i maszerując chodnikiem, wracamy nad zalew pod wieżę widokową, tam gdzie rozpoczynaliśmy naszą wędrówkę.

Trasa czerwona

Utworzono dnia 01.02.2022, 12:27