Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy
spacer doliną starej Koprzywianki operacja KOPRZYWIANKA Koprzywnickie Bziuki - wpis na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Dożynki Gminne Rowerowa Koprzywnica Grupa Historyczno-Ekspolracyjna Wisła Spacer trasami nordicowymi. Zespół Ludowy Powiślanie Zespół Pieśni i Tańca Mali Powiślanie Bziuki Bziuki Operacja Koprzywianka #3 Operacja Koprzywianka #3 Stroiki świąteczne Ferie dla najmłodszych Spektakl mikołajkowy świąteczne animacje Eliminacje gminne - Młodzież Zapobiega Pożarom

ZABYTKI

W sąsiedztwie niewielkiego zalewu wznosi się dawny zespół klasztorny Cystersów: kościół pod wezwaniem Św. Floriana, zbudowany w latach 1207-1240, wielokrotnie rozbudowywany z późnobarokową fasadą oraz cennym wyposażeniem, polichromią i malowidłami, a także przylegające do kościoła późnoromańskie skrzydło wschodnie klasztoru, w którym zachował się piękny kapitularz z przełomu XII/XIII wieku ze sklepieniem wspartym na dwóch kolumnach. W sąsiedztwie zachowały się dawne zabudowania przyklasztorne. W kościele znajdują się relikwie Św. Floriana, patrona strażaków, sprowadzone tu z Wawelu dnia 3 maja 1995 roku.

Centrum miasta stanowi w rynek wpisany w XIII wieczny układ urbanistyczny miasteczka, znajduje się tam kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej z 1470 roku, rozbudowany w stylu barokowym pod koniec XVII wieku, z ogrodzeniem, z dzwonnicą z końca XIX wieku.

GALERIA

Utworzono dnia 22.06.2020, 12:16